Deweloperzy prześcigają się w pomysłach! Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików

Biznes

Ostatnio pisaliśmy o osiedlu 18+, które jest szeroko komentowanym pomysłem śląskiego dewelopera. Tym razem przeczytacie o podwarszawskiej firmie, która zaskakuje koncepcją — jej najnowsza inwestycja przeznaczona będzie wyłącznie dla katolików. Czy taka inicjatywa ma prawo bytu? 

Osiedle Przystań pozornie wygląda jak wiele podobnych — składa się z 32 domów w zabudowie bliźniaczej. Choć nie dostrzeżemy tego na pierwszy rzut oka, deweloper zapewnia, że w fundamentach każdego segmentu zabetonowano różańce. Z kolei pierwszym z namacalnych wyróżników jest plenerowa kapliczka przewidziana na terenie inwestycji. 

Ponadto komunikacja nieruchomości znacząco różni się od typowych mediów społecznościowych deweloperów. Facebook wypełniony jest treściami religijnymi — deweloper proponuje chociażby cykl pod nazwą #sobotazeswietym. W postach opisuje wizerunki wybranych patronów, którzy są jednocześnie opiekunami poszczególnych budynków. 

Jaki cel obrał deweloper? Tworzenie społeczności opartej na wspólnych wartościach, w tym między innymi „budowanie rodziny na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga”. Naturalnie nasuwa się pytanie, w jaki sposób firma będzie „weryfikować” religijność przyszłych mieszkańców? 

Choć sam pomysł — podobnie jak osiedle dla dorosłych — jest próbą odpowiedzenia na potrzeby konkretnej niszy, trudno pozbyć się wrażenia, że w ten sposób wykluczamy pewne grupy (np. ateistów lub wyznawców innej religii). A jak Wam podoba się ta koncepcja? 

 

2
Według mnie takie inicjatywy to:

Udostępnij artykuł:

Marta Oziemblewska

Absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, copywriter i specjalistka ds. marketingu nieruchomości w agencji Deweloperni. Od lat współpracuje z deweloperami, prowadząc ich social media i tworząc dla nich kampanie reklamowe, sprawiające, że mieszkania błyskawicznie znajdują swoich właścicieli.
0 komentarzy

Dodaj komentarz

avatar

Podobne wpisy

Szukasz pomocy

Wystarczy Twój mail, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!