Jak targetowanie reklam zmieniło marketing nieruchomości?

Szukasz określonego produktu w Internecie, a następnie reklamy powiązane z tym tematem prześladują Cię przez kolejne tygodnie? Widzisz je w wyszukiwarce, odwiedzanych witrynach i mediach społecznościowych? Znajome, prawda? Czy podobny mechanizm można z powodzeniem wykorzystywać w branży deweloperskiej? Jak reklamy targetowane wpływają na całościowy marketing inwestycji? 

Od reakcji do akcji

Jeszcze niedawno rola specjalistów od sprzedaży nieruchomości ograniczała się do reagowania na sygnały otrzymane od potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach przedstawiciele dewelopera są znacznie aktywniejsi (często sami przejmują inicjatywę i próbują podjąć kontakt w imię zasady, że „kiedyś klient poszukiwał mieszkania, a dziś to mieszkanie szuka nabywcy”). Częściowo wyręczają ich jednak targetowane reklamy – to one coraz częściej odpowiadają za pierwszy kontakt z marką. Pamiętaj jednak, by nie były nazbyt inwazyjne i nachalne. Jeśli pojawiają się wszędzie i wychodzą z przysłowiowej lodówki, szybko zaczną irytować odbiorcę. 

Od osobistego do zdalnego kontaktu

Od marca ubiegłego roku konsumenci przyjęli ostrożną postawę, jeśli chodzi o przebywanie w zatłoczonych przestrzeniach. Dla deweloperów był to jasny sygnał, że czas zadbać o sprzedaż w Internecie. Wielu z nich zainwestowało w wirtualne spacery, webinary i wszelkiego rodzaju materiały wideo w czasie rzeczywistym. Wzmocnili także swoje media społecznościowe oraz budżety na działania reklamowe na tych platformach. Okazało się, że klientów można pozyskiwać nie tylko przez Facebooka, ale także przez Instagrama czy LinkedIna, a w niektórych przypadkach nawet przez TikToka. 

Jak można targetować reklamy?

Wariantów jest naprawdę mnóstwo. Poniżej zaprezentuję tylko kilka opcji (należy jednak pamiętać, że sprawny specjalista od reklamy jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda):

  • osoby w najbliżej okolicy,
  • osoby w określonym wieku,
  • osoby o określonych zainteresowaniach (np. fani określonego zespołu czy filmu),
  • osoby o określonym stanie cywilnym,
  • osoby z dziećmi w określonym wieku,
  • osoby, które weszły w interakcję z marką (np. zostawiły komentarz lub like),
  • osoby podobne do tych, które weszły w interakcję z marką,
  • i wiele, wiele innych konfiguracji. 

Czy już masz koncepcję na swoją kolejną kampanię? Jeśli potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z nami

Targetowanie pozwoliło nam spojrzeć na marketing inwestycji z innej perspektywy. Do tego doszedł kryzys spowodowany pandemią i konieczność poszukiwania nowych rozwiązań. Umiejętność precyzyjnego kierowania reklam to nie lada sztuka, której warto się nauczyć lub zatrudnić w tym celu doświadczonych specjalistów. 


Szukasz pomocy w marketingu?

Zrozumienie Twoich wyzwań to nasz priorytet. Podziel się nimi z nami, a my dopasujemy dla Ciebie najodpowiedniejsze rozwiązania marketingowe. Wystarczy, że podasz nam swój numer telefonu lub adres e-mail - nasi specjaliści skontaktują się z Tobą, aby umówić 15 minutowe spotkanie, podczas którego opowiesz nam o swoich potrzebach i celach.

Pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać lub zadzwonić oraz umówić się bezpośrednio na spotkanie przez Calendly 🙂


Mail: [email protected]
Tel. +48 793 125 986    ×