VR dla deweloperów − wirtualny spacer po mieszkaniu. Przyszłość sprzedaży mieszkań?

Technologie

Czasy ręcznego modelowania, czy płaskich jak stół projektów budowlanych mieszkań, odchodzą powoli do przeszłości. Przyszłością rynku nieruchomości jest VR, czyli wirtualna rzeczywistość i projekty budynków w modelu 3D. Dzięki wirtualnemu projektowaniu nieruchomości możesz przyspieszyć proces sprzedaży nieruchomości i zamknąć sprzedaż jeszcze przed wylaniem fundamentów.

 VR dla deweloperów? Jak to działa?

Wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiło się wiele aplikacji mobilnych i narzędzi online pomagających deweloperom w sprzedaży mieszkań. Sprzedajemy już mieszkania przez media społecznościowe, dajemy potencjalnym nabywcom aplikacje mobilne pomagające samodzielnie urządzić mieszkanie czy wyposażyć je dodatkowo w technologiczne gadżety.

Nic tak jednak nie wpływa na wyobraźnię potencjalnego nabywcy nieruchomości, jak doświadczenia wirtualnego spaceru po w pełni wykończonej nieruchomości.

Wirtualna rzeczywistość pozwala deweloperom zafundować potencjalnym nabywcom bardzo realistyczne przeżycie w postaci spaceru po pojedynczym mieszkaniu, jak i całej inwestycji.

VR umożliwia kupującym dokładne sprawdzenie parametrów i wymiarów nieruchomości – odwzorowanie modelu w wirtualnej rzeczywistości jest w skali 1:1. Dzięki VR możesz zaprojektować pojedyncze mieszkania, ale także pokazać nabywcom, jak wyglądać będą części wspólne, całe osiedle, a nawet widok za oknem w zależności od kondygnacji budynku.

Model VR powstaje na podstawie oryginalnych planów i projektów nieruchomości. Dzięki modelowaniu 3D masz możliwość zaprezentowania swojej inwestycji w formie prezentacji uprzednio nagranego filmu 3D. Możesz także zaprezentować swój projekt z wykorzystaniem gogli VR, które dają live experience.

Sprzedawaj, zanim wybudujesz!

Nabywcy często decydują się na zakup mieszkania po obejrzeniu mieszkania w stanie surowym. Co jednak, jeżeli chcesz sprzedać inwestycję, zanim powstaną fundamenty?

W tym momencie z pomocą przychodzi wirtualny spacer po nieruchomości. Spotkaniu sprzedawcy i nabywcy towarzyszyć może cały entourage. Wirtualny spacer po nieruchomości, to nie tylko praktyczne przetestowanie nieruchomości, ale i danie klientowi poczucia dopieszczenia, troski i dbałości o szczegóły.

Dzięki goglom VR budujesz swój wizerunek i zaufanie do klienta, dając im niemal namacalne dowody swojego doświadczenia w branży budowlanej.

Oprócz doświadczenia w biurze sprzedaży, klienci mogą ponownie rozważyć zakup mieszkania odtwarzając wirtualną rzeczywistość nieruchomości dzięki goglom Cardboard. Jest to urządzenie, do którego klient może włożyć swój smartfon i za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji mobilnej raz jeszcze może wybrać się w spacer po swoim przyszłym mieszkaniu.

Zainteresowany zaprojektowaniem swojej nieruchomości w modeli 3D i wirtualnej rzeczywistości (VR)? Deweloperni.pl zrobią to za ciebie! Zapraszamy do kontaktu!

Udostępnij artykuł:

Dariusz Stolarz

Z wykształcenia prawnik i strateg marketingowy. Pracował jako copywriter i dyrektor kreatywny w wielu agencjach marketingowych. Obecnie buduje sukcesy deweloperów w agencji BrandMaster.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

avatar

Podobne wpisy

Szukasz pomocy

Wystarczy Twój mail, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!