Pełnowartościowe rozmowy ze sztuczną inteligencją – tym zaskakuje i oczarowuje nas ChatGPT-4o

Kto by się spodziewał, że wiosenne nowości od OpenAI przyniosą aż taki powiew świeżości… Twórcy zapowiadają, że już niebawem na nowo odkryjemy możliwości sztucznej inteligencji. Na największą uwagę zasługuje zwłaszcza zupełnie inny sposób komunikowania się z chatem oraz umiejętność przetwarzania i analizowania obrazów w czasie rzeczywistym. Nie przedłużając… oto, co nasz czeka. 😉

Zmiana sposobu komunikacji

ChatGPT-4 Omni rewolucjonizuje sposób, w jaki komunikujemy się z technologią, wprowadzając bardziej naturalne i intuicyjne interakcje. Dzięki nowym funkcjom głosowym, użytkownicy mogą prowadzić rozmowy z AI w czasie rzeczywistym. Chat nie będzie już wyłącznie generował odpowiedzi na zadane pytania. Narzędzie zyska umiejętność lepszego rozumienia kontekstu. Nowa funkcjonalność AI umożliwia bowiem rozpoznawanie i reagowanie na emocje użytkownika. GPT-4o może identyfikować subtelne niuanse w tonie głosu i dostosowywać swoje odpowiedzi, aby były bardziej empatyczne i adekwatne do sytuacji. Asystent może też udawać robota, albo na zadane pytanie odpowiedzieć… śpiewająco. 😉

Przetwarzanie i analiza obrazów

Jedną z kluczowych funkcji GPT-4o jest zdolność do analizy i opisu zawartości obrazu. Użytkownicy mogą przesyłać zdjęcia lub łączyć się ze sztuczną inteligencją w czasie rzeczywistym, a AI jest w stanie precyzyjnie tłumaczyć teksty zawarte na obrazach oraz dostarczać kontekstowe informacje na temat widocznych obiektów czy sytuacji. Pomijając fakt, że będzie to olbrzymie ułatwienie w wykonywaniu codziennych czynności, chociażby w przypadku studentów czy osób podróżujących, to na uwagę zasługuje fakt, iż funkcja ta ma ogromny potencjał w pomaganiu osobom niewidomym i słabowidzącym. Dzięki możliwościom przetwarzania obrazów, GPT-4o może znacząco poprawić jakość ich życia, umożliwiając lepszą orientację w przestrzeni oraz samodzielność w codziennych czynnościach.

Co jeszcze się zmieni?

Oprócz dwóch powyżej opisanych funkcji, które w mojej ocenie robią największe wrażenie, ChatGPT-4 Omni oferuje wiele innych mniejszych, ale równie wartościowych dodatków, które zwiększają jego użyteczność. GPT-4o posiada zdolność do analizy danych i tworzenia wykresów na ich podstawie. Użytkownicy mogą przesyłać zestawy danych, które AI przekształci w czytelne diagramy. Model ma również możliwość przeszukiwania internetu, co pozwala na dostarczanie najbardziej aktualnych informacji oraz kontekstowych odpowiedzi na zapytania użytkowników. I rzecz wyjątkowo istotna – z chatu można już korzystać z poziomu komputera. Aplikacja na ten moment jest dostępna dla użytkowników systemu macOS, aczkolwiek twórcy obiecują wprowadzenie wersji dla środowiska Windows jeszcze w tym roku.

Co deweloper może zyskać na nowym modelu chatu od OpenAI?

Chat GPT-4o również przed deweloperami otwiera nowe możliwości, które mogą znacząco usprawnić sposób, w jaki prezentują oni swoje oferty i komunikują się z klientami. Pierwsze co nasuwa się na myśl to oczywiście możliwość automatyzacji obsługi klienta. Chat może przejmować rutynowe zadania, takie jak odpowiadanie na pytania dotyczące oferty, lokalizacji nieruchomości czy terminów realizacji projektów. Rozmowa z uwzględnieniem kontekstu będzie dużo bardziej efektywna niż z dotychczas znanymi botami. Z kolei funkcja tłumaczenia rozmów w czasie rzeczywistym pozwoli przeprowadzać płynne rozmowy z klientami z różnych krajów, eliminując bariery językowe.

Kolejną istotną funkcjonalnością jest analiza i opis obrazów, co jest szczególnie pomocne dla osób niedowidzących. AI może bowiem na bieżąco dostarczać szczegółowe informacje opisujące nieruchomość. Sztuczna inteligencja może także analizować zdjęcia i plany nieruchomości, ułatwiając klientom zrozumienie oferty i podejmowanie świadomych decyzji. Deweloper z pomocą chatu może także zoptymalizować czas na przygotowanie raportów i analiz wyników sprzedażowych.  

Kiedy będziemy mogli sprawdzić nową funkcjonalność GPT-4o?

Użytkownicy płatnych subskrypcji mogą już teraz korzystać z funkcji przetwarzania tekstu, analizy obrazów, interakcji głosowych oraz tworzenia wykresów i analiz. Dla darmowych użytkowników dostęp do tych opcji jest ograniczony, z dziennym limitem wiadomości. Na pełne wdrożenie funkcji głosowych oraz możliwości przetwarzania i analizy obrazów w czasie rzeczywistym będziemy musieli jednak jeszcze poczekać. OpenAI zapowiedziało udostępnianie ich w najbliższych tygodniach stopniowo kolejnym grupom użytkowników, zaczynając od tych, którzy korzystają z płatnych planów.

Nowe funkcje GPT-4o – zachwycające, ekscytujące, przerażające…?

Wielu z nas zapewne pamięta film „Dżej dżej”, często nazywany nieudolną kopią amerykańskiego filmu „Her”. Nie wspominam o nim bynajmniej dlatego, że jest to produkcja godna polecenia. 😉 Chodzi jednak o to, że film, owszem o wątpliwych recenzjach, w którym główny bohater grany przez Borysa Szyca, zakochuje się… w systemie GPS, poruszył dość ciekawy problem, z którym po 10 latach od premiery, realnie się zderzamy. OpenAI pokazuje, że już niebawem będziemy w stanie przeprowadzić pełnowartościową rozmowę ze sztuczną inteligencją, z uwzględnieniem kontekstu i dużą dozą empatii… Dokąd nas to zaprowadzi? Czas pokaże, dlatego cały czas będziemy śledzić nowości i informować o rzeczywistych możliwościach nowego modelu od OpenAI. O wszystkich zmianach, jak zawsze, będziemy informować na naszym blogu. 😉

Obrazy zostały wygenerowane za pośrednictwem AI

Szukasz pomocy w marketingu?

Zrozumienie Twoich wyzwań to nasz priorytet. Podziel się nimi z nami, a my dopasujemy dla Ciebie najodpowiedniejsze rozwiązania marketingowe. Wystarczy, że podasz nam swój numer telefonu lub adres e-mail - nasi specjaliści skontaktują się z Tobą, aby umówić 15 minutowe spotkanie, podczas którego opowiesz nam o swoich potrzebach i celach.

Pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać lub zadzwonić oraz umówić się bezpośrednio na spotkanie przez Calendly 🙂


Mail: [email protected]
Tel. +48 793 125 986



    ×